Youtube’dan Ek Gelir için 3 Altın Öneri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:27

2017 yılı itibariyle para kazanmanın hayli zor olduğunu söylemek yanlış olmaz. İnsanların meziyetleri doğrultusunda bulduğu işten kazandığı para kendilerini ve ailelerini geçindirebilmesi için ne kadar yeterli oluyor buda ayrı bir tartışma konusu. Ancak teknolojinin gelişimi ile doğru orantılı olarak insanların asıl işinin yanı sıra ek gelir elde edebilecekleri birbirinden farklı iş girişimleri ve fikirleri bulunuyor. Bu iş girişimleri ve fikirleri herkesin yapabileceği nitelikte olmasına rağmen yine de emek ve zaman harcamanızı gerektiren ek işler. Youtube ile ek gelir ve para kazanma günümüzde gayet mümkün.

Son dönemlerin en popüler olayı ise tahmin edebileceğiniz gibi YouTube. İnternetten ek gelir elde etmeyi düşünüyorsanız o halde Youtuber olmayı ciddi anlamda düşünmenizi öneriyoruz. Youtube’u her ay en az 1 milyar kişi ziyaret ediyor ve bunu göz önünde bulundurduğumuzda ise harika bir ek gelir potansiyelinin olduğunu ve hatta öyle ki Youtuber olan insanların sadece Youtube’dan gelir elde ettiğini görüyoruz. Özellikle Amerika’da olan Youtube kullanıcılarının izlenme başına çok çok iyi gelir elde ettiklerini söyleyebiliriz. Ne yazık ki ülkemizde yani Türkiye’de bu izlenme başına elde edilen gelirin daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yine de bu işi ülkemizde layıkıyla yapan insanların çok iyi miktarda paralar kazandıklarını söyleyebiliyoruz.

Youtube ile para kazanmaya başlamak için öncelikle bir hesap açmanız ve Youtube üzerinden kanal açmanız gerekiyor. Para kazanmaya başlamak için ise video veya videolarınızın 10.000 sayısını geçmesi gerekiyor. Kulağa pek hoş gelmiyor, biliyoruz ancak zor ama imkansız olmadığını da eklemeliyiz. Youtube’dan sadece Google Adsense yoluyla para kazanmak sizin için yeterli değil ise bir çok farklı yöntemin bulunduğunu söyleyelim. İşte size en iyi ve altında değerinden 3 öneriyi bu yazımızda anlatıyoruz.

1. Youtube Üzerinden Ürün Satışı

Videoların son 3 yılda insanları etkilemek ve satın alma algısını değiştirebilmek için oldukça fazla tercih edildiğini görüyoruz. Durum böyle olunca firmaların ve markaların video çekenlere bir diğer adıyla Youtuberlara başvurduğunu görüyoruz. Ülkemizden bir örnek vermemiz gerekir ise Danla Biliç’in ürün tanıtımı ve satışı yaptığını öyle ki şu an da ülkemizde en çok bilinen bir Youtuber ve internet fenomeni olduğunu söyleyebiliriz.

Ürün hakkında bir inceleme, püf noktası, ne işe yaradığını ve nerede kullanıldığına dair teknik bilgiler içeren eğlenceli videolarınız sayesinde ürünlerin tanıtımını yaparak, bir televizyon reklamı kadar etkili reklamlar yapabilme şansınız bulunuyor. Üstüne üstelik alışveriş sitelerinin linklerini açıklama kısmına da eklediğimizde harika bir müşteri potansiyeline hitap ettiğinizi söyleyebiliriz.

2. Eğitim ve Teknik Videolar Hazırlayın

Youtube üzerinden öğretici videolar yayınlayarak çok kaliteli bir kitleye ulaşmanın yanı sıra kemik bir kitleye de sahip olabileceğinizi söyleyelim. Örneğin; İngilizce konusunda uzmansanız İngilizce eğitimleri adı altında videolar hazırlayıp, Youtube’a yükleyebilir ve çok büyük bir potansiyele ulaşmanın yanı sıra hatrı sayılır gelir elde edebilirsiniz.

Doğrusunu isterseniz bir konuda uzman olmanıza dahi gerek yok. Ancak o konu hakkında yine de bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Videoların yani içerik devamlılığını sağlayabilmek adına buna dikkat etmeniz gerekir. Çünkü Youtube ziyaretçilerinin ve dolayısıyla videolarınızı izleyen kullanıcıları aptal yerine koymak tepki toplamanızı ve tabiri caiz ise ek gelir elde edememenizi sağlayacaktır.

3. Özgün Marka ve Videolar Hazırlayın

Var olan bir işiniz varsa ancak bu işinizde daha büyük kitlelere ulaşmayı arzuluyorsanız Youtube’u profesyonel olarak kullanarak popülerliğinizi arttırabilme şansınız oldukça fazla. Buna bir örnek vermemiz gerekir ise; Tostçu Erol ismi ülkemizde interneti ve Youtube’u aktif olarak kullanan her kullanıcının bildiği bir isim ve marka olarak adlandırabiliriz.

Yaptığı işin çok farklı bir iş olduğunu söylemek mümkün değil. Öyle ki her şehirde, ilçede ve hatta caddede tost yapan dükkanların olduğunu biliyor ve görüyoruz. Ancak Youtube sayesinde Tostçu Erol’un müşteri sayısında çok yüksek sayılara ulaştığına adımız gibi eminiz. Öyle ki Gaziantep’te bulunan Tostçu Erol’a gitmek için insanların İstanbul’dan Gaziantep’e gittiğini biliyoruz.

Kendi işiniz ile alakalı olarak nasıl videolar hazırlayacağınız ise tamamen sizin özgünlüğünüz ve fikirleriniz ile alakalı bu konu hakkında arkadaşlarınız ile fikir paylaşımında bulunmak da görüş açınızı genişletebilir.

Hazırladığınız videolar belli bir kitleye hitap ediyor ve o insanları eğlendiriyor, öğretiyor ve bilgilendiriyor ise sizinde Youtube camiasında olmamanız için önünüzde bir engel bulunmuyor. Öyle ki videolarınızı profesyonel olarak hazırlıyor yani kısaca emek veriyorsanız ve insanlar bunu görüyor ise Youtube camiasındaki yeriniz hayırlı ve uğurlu olsun.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir