Yazı Yazarak Ek Gelir Elde Etmek

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:00

Ek iş yaparak para kazanmak isteyen herkes için uygun olan iş imkanlarını araştırıp, denemeye devam ediyoruz. Ülkemizde ve internet bağlantınızın olduğu her yerde yapabileceğiniz bir çok farklı ek gelir imkanı olan iş fikirleri bulunuyor. Özellikle internetin hayatımızın bir parçası olmasından bu yana internetten para kazanma yolları 7’den 70’e herkesi cezp ediyor. Bunun yanı sıra daha önce herhangi bir bilgi ve deneyimi olmamasına rağmen başarılı olan insanlardan esinlenen kişilerde internete adım atarak daha fazla para kazanmak veya ek gelir elde etmeyi amaçlıyorlar.

Bu yazımızda sizlere evde oturarak, bilgisayar başında ve internetten para kazanmanızı sağlayacak en iyi önerilerinden biri hakkında bilgi vereceğiz.

İster ek iş olarak isterseniz tam zamanlı iş olarak düşünün yazarak para kazanmanız mümkün. Evet, yanlış duymadınız. İnternet üzerinden yazı yazarak para kazanmanız mümkün ve hatta çok kolay. Hele ki yazma yeteneğiniz diğer insanlara nazaran gelişmiş ise bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Özellikle ev hanımları ve şehir dışında yaşayan üniversite öğrencileri için ek gelir olmaktan çıkıp tam zamanlı olarak yapabilecekleri bir iş kolu haline geldi.

Kaleminize güveniyor ve yazı yazarak internet üzerinden ek gelir elde etmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız birbirinden değerli ve önemli önerilere mutlaka göz atın.

Başka Siteler için Yazı Hazırlayın

Henüz internet dünyası ve web sitesi açmak hakkında bir fikriniz bulunmuyorsa farklı insanların web siteleri için yazılar hazırlayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde yazı hazırlamak ve bu yazının insanlar için faydalı olması web site sahipleri için çok önemli. Örneğin; uzman olduğunuz bir alan var ise bu konu veya konular hakkında teknik ve bilgilendirici yazılar hazırlayabilirsiniz. Bu site sahiplerinin genellikle sizden istedikleri yazı uzunluğu 200-1000 kelime arası değişmektedir. Yazılarınızın kaliteli olması dahilinde sürekli olarak çalışabileceğiniz site sahipleri bulunuyor.

Site sahipleri genel olarak 100 kelime 1 TL şeklinde ödeme gerçekleştiriyorlar. Ancak buna karar vermek sizin elinizde. Mesela; 100 kelime 1.5 TL şeklinde bir koşul koyabilir ve bunu kabul eden site sahipleri ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet üzerinden yüz binler web sitesi var. Tabi durum böyle olunca her kesimden insanın yazılar hazırlayabileceği web siteleri bulunuyor. Ayrıca internet ortamında “Makale yazarak para kazanmak” da aynı anlama gelmektedir.

Makale yazarak para kazanabileceğiniz site sahiplerine ulaşabilmek için; r10.net ve wmaraci.com gibi webmaster forum sitelerini ziyaret edebilir ve fırsatını bulursanız kayıt olabilirsiniz. Bu forum sitelerinde her gün onlarca insan yazı veya makale ihtiyacı için konular açarak yetenekli yazarlara para kazandırmak için bekliyorlar.

Blog Yazarak Kendi Sitenizi Oluşturun

İnternet üzerinden para kazanabileceğiniz en iyi yöntemlerden birisi olan yazı yazma işi için blog site veya siteler kurarak hem kendinizi geliştirerek hem de insanlara faydalı bilgiler sunabilirsiniz. Örneğin; makyaj eğitimi almış bir insanın makyaj yapmakla ilgili açacağı bir blog sitesinde vereceğiz püf noktaları ve ip uçları o siteye özellikle kadınların çok fazla ilgi göstermesini sağlayacaktır.

Ancak şöyle bir durumu da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Blog yazarak 1 günde, 1 haftada yada 1 ayda para kazanmaya başlamanız bir zordur. Çünkü istikrarlı olmak, sürekliliği sağlamak ve ana kitleye ulaşabilmek için sitenizde çok fazla içerik ve yazı olması gerekmektedir. Yani blog sitenize çok fazla insanın girmesi gerekmektedir. İşte bu durum gerçekleştiğinde ise siteniz pasif gelir kaynağı olabilir. Yani hafta da 1 yazı veya içerik girişinde bulunmanız bile sitenizden uzun soluklu olarak para kazanmanızı sağlayacaktır.

Blog sitenizden Google Adsense, Satış Ortaklığı, Site Reklamları ve Kişisel Ürün Reklamları yaparak güzel meblağlar elde edebilirsiniz. Blog yazarak para kazanan insanların sayısı bir hayli fazla olmasına rağmen çoğu insanın bu sektörü ek gelir olması için yaptığı da gözle görülen bir gerçek. Bu işi tam zamanlı yapan insanların ise sayısının az olduğunu ancak ciddi miktarlar kazandıklarını söyleyebiliriz.

Tebrik Kartları Hazırlayın

Ek gelir elde etmenin direkt olarak yetenekle alakası olan bir iş kolu veya ek gelir yöntemi olarak kabul edebiliriz. Şiir, mani ve farklı düz yazılar yazma konusunda kendinize ve kaleminize güveniyorsanız Google aracılığı ile tebrik kartı firmalarını araştırıp onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Tebrik kartı hazırlamak bu işe doğal yeteneği olan insanların zevkle yapabileceği ve bunun yanında çok güzel paralar kazanabileceği bir ek gelir işi.

Seyahat Yazıları Hazırlayın

Seyahat etmeyi seviyorsanız, tatil blogları, seyahat blogları için yazı hazırlamak sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Gezen ve sehayat eden insanların çoğu gördükleri ve gezdikleri yerleri anlatmayı ve oraya gitmeyi düşünen insanlara bilgi aktarmayı çok severler. Sizden bunlardan biriyseniz kesinlikle bu blog sayfalarına Google aracılığıyla ulaşmalı ve sonrasında ise bu siteler için yazılar hazırlamalısınız.

Bu sitelere sürekli olarak yazılar hazırlamak sizin popülerliğinizi arttıracak ve ilerleyen günler için belki de kendi sitenizi açmanıza çok büyük fayda sağlayacaktır. Deneyimlerinizi kendi seyahat sitenizde paylaşmak kulağa çok daha hoş gelmiyor mu?

Makaleleri Tercüme Edin ve Tercümanlık Yapın

Yabancı diliniz var ise internet üzerinden para kazanmak sizler için çok kolay olacaktır. Farklı dilleri biliyor olmanın gerçek dünyada nasıl artısı var ise internet dünyasında da o şekilde artı yönleri bulunuyor. Ülkemizde bulunan Webmasterların farklı dillerde açtıkları bir çok farklı web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerinin dilleri ise genellikle İngilizce ve Almanca. Bu site sahiplerine ulaşmak için yine r10.net ve wmaraci.com adreslerini kullanabilirsiniz. Daha doğrusu bu forumlarda açacağınız yabancı dilde makale hazırlayabilirim konusu bile onların sizler ile iletişime geçmesini sağlayacaktır. Yazı yazma işinde yabancı dil bilenlerin çok daha yüksek iş bulma olasılığı bulunmaktadır. Hatta öyledir ki iş onları bulur 🙂

Yabancı diziler ülkemizde de bir çok insan tarafından severek takip ediliyor. Durum böyle olunca bu dizileri yayınlayan web sitelerinin sayısı da bir hayli fazla oluyor. Ancak şöyle bir durum var; ülkemizde İngilizce bilen insanların sayısı çok yüksek bir sayıda değil. Durum böyle olunca insanlar alt yazı ile izleyebilecekleri siteleri bulmaya koyuluyor. İngilizce biliyorsanız dizi ve film sitelerine başvuruda bulunarak alt yazı editörlüğü yapabilir ve gerçekten çok güzel miktarlarda ek gelir elde edebilirsiniz.

Etiketler:, , , , ,

Yazı Yazarak Ek Gelir Elde Etmek için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. 2018 Yılında Yapılabilecek 4 Ek Gelir Fikri | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 1:12 am - 08 / 12 / 2017:

    […] kelimelik makale yazdırdıklarını bile söyleyebiliriz. Ayrıca; http://ekgelirisleri.com/yazi-yazarak-ek-gelir-elde-etmek bu linkteki yazımızı da […]

  2. İnternetten Ek Gelir Kazanmak | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 9:47 am - 01 / 02 / 2018:

    […] ödeme sıkıntısı yaşanabilmektedir. Eğer internetten bir ek gelir işi yapacaksanız. Çalışmak istediğiniz siteyi iyi […]

  3. Sermayesiz İşlerle Ek Gelir Kazanmanın Yolları | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 5:56 pm - 05 / 02 / 2018:

    […] içerik oluşturma konusunda makale yazdırarak ücretlerini ödemektedirler. Makale yazarak para kazanmak isteyenlerin bu alanla ilgili sitelere başvurması yeterlidir. Böylece […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir