Web Sitesi Yaparak Ek Gelir Kazanmak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:40

Photoshop, HTML & CSS gibi konular hakkında bilgi sahibi misiniz? Yada bu konular hakkında bilginiz olmasına rağmen ne yapacağınıza dair bir fikriniz yoksa kesinlikle web sitesi yaparak internetten ek gelir kazanmanız mümkün oluyor. Günümüz şartlarında biliyorsunuz ki internet kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor, bununla birlikte ilgili yasalar gereği firma ve şirketlerin resim bir web sitesi açması zorunluluğu bulunuyor. Durum böyle olunca bu sektörde yer alan herkesin iyi miktarlarda para kazandığını söyleyebiliriz. Bu işi profesyonel anlamda yapan kişilerin ve firmaların sadece web sitesi değil farklı branşlarda da hizmet vermesi ile birlikte çok geniş bir müşteri portföyü oluşturdukları ve güzel gelirler elde ettiklerini söyleyebiliriz.

Web Sitesi Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Bir web sitesi tasarlamak için ilk ihtiyacınız olan biraz deneyim ve pratik olmak. Pratik olmak meselesini açarsak ise Google’ı doğru bir şekilde kullanmayı bilmek. Yani araştırma yönünüzün kuvvetli olması gerekiyor. Google’ı doğru bir şekilde kullandığınız takdir de aklınızın almayacağı kadar çok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Geçmişte özellikle web sitesi yapmak için gerekli kaynaklar ulaşmak daha zordu. Zor olmasından kasıt genellikle İngilizce kaynaklar olduğu için yabancı dil konusunda sıkıntı yaşayanlar gerçekten bu alanda kendilerini geliştiremiyorlardı.

Ancak günümüzde Youtube ile birlikte gerçekten sayısız video ve dökümanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin; Youtube üzerinden web sitesi tasarlamanız için bilmeniz gereken ana konuyu yani HTML & CSS konusu hakkında yüzlerce farklı kişi tarafından hazırlanmış binlerce videoya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi web sitesi tasarlayarak para kazanmak için de azimli olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra analitik düşünme yeteneğinizin de gelişmiş olması bu konuda daha hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır.

Web sitesi tasarlayıp, satmak için üst düzey kod bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Şöyle ki günümüzde hazır sistemlerin çok gelişmiş olması nedeni ile insanlar sıfırdan web sitesi tasarlamak yerine hazır olan WordPress gibi sistemleri tercih ederek üzerinde rahatlıkla oynamalar yapabiliyor. Örneğin; kendi zevklerine uygun temalar geliştiriyor. WordPress üzerinde çalışmak ve bir WordPress geliştirici olmak için ise HTML & CSS, Photoshop gibi konuların yanı sıra PHP bilginizin de az da olsa olması gerekmektedir.

Web Sitesi Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Ne kadar kazanacağınız tamamen sizin tasarımınız ve kaliteniz ile alakalıdır. 500 TL’ye site yapabileceğiniz gibi 5000 TL’ye de site yapabilirsiniz. Tabi ek gelir elde etmek için yapılan bir iş kolu olarak gördüğünüz takdir de yapacağınız işler üst düzey olmayacaktır. Nihayetinde bu iş bir sektör ve bu işi profesyonel olarak yapan insanlar bulunuyor. Ancak ek gelir olarak gördüğünüz takdir de yapacağınız sitelerin 500 ile 2500 TL arasında olacağını söyleyebiliriz. Ufak bir piyasa araştırması yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz WordPress geliştiricisi olmakla beraber WordPress temaları yaparak birden fazla kişiye bu temaları belirleyeceğiniz fiyata satabilirsiniz. Özel olarak yapılmış bir WordPress teması ortalama olarak 100 TL’ye satılıyor. Tabi bu temayı dilerseniz 10 dilerseniz 1000 kişiye de satabilirsiniz. Bu tamamen sizin insiyatifinize kalmıştır.

Etiketler:, , ,

Web Sitesi Yaparak Ek Gelir Kazanmak için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. Fahrettin sarigöl  yorumladı. 5:55 pm - 02 / 12 / 2017:

    Bu işi yapmak için gerekli eğitimleri veya youtube kanallarini onerebilir misiniz

  2. Caner  yorumladı. 10:50 pm - 07 / 12 / 2017:

    İşe çok ihtiyacım var html biliyorum para kazanmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir