İnternetten Ek Gelir Nasıl Elde Edebilirim?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:04

Veri Giriş Elemanı

İlk internetten ek gelir işi kâğıda yazılı metinlerin, Word veya PDF gibi dosyalara aktarılma işlemidir. Hızlı klavye kullanmak ve imlalara dikkat etmek bu işte en önemli şeydir. Genelde tez vb. doküman aktarıyorsanız sayfa başı başka kurumlara hizmet veriyorsanız sayfa sayısı, veri miktarı ile orantılı olarak günlük ücret alınmaktadır.

İnternetten Online 2. El Ürün Satışları

Bu ek gelir imkanında Sahibinden, Gitti Gidiyor, Pasaj, Sanal Pazar gibi web siteleri üzerinde 2. El ürün satışları yapabilmeniz mümkündür. Sadece kendi 2.el ürünlerinizi satmanız da gerekmiyor, komşularınızla ve çevrenizdekilerle konuşarak, onların da 2.el eşya ve kıyafetlerinin satışına yardımcı olarak satıştan komisyon bile alabilirsiniz.

Sesli Görüntü Kaydı Çözümleme ve Yazıya Dökme

Yabancı dillerde veya Türkçe yapılabilir. Tıp, hukuk gibi alanlarda toplantılar, konferanslar, bilimsel oturumlar, kurum / şirket görüşmeleri, seminerler, kurum / şirket görüşmeleri gibi içeriği değer taşıyan aktiviteler sesli görüntü araçlar yardımıyla kaydedilir. Bazı şirketler / kurumlar bunun yazılı kaydını talep ederler. DVD, CD, Film Bandı gibi ses araçları; izlenerek ve dinlenerek, konuşulanlar bilgisayarda yazıya çevrilir ve iş teslim edilir. Piyasada bu hizmeti veren deşifre ve ses çözümleme şirketleri vardır. Onlara başvurabilir ya da çeşitli ilan sitelerine bu hizmeti verdiğinizle ilgili ilanlar dahi verebilirsiniz. Bu tür bir ek işte gizlilik önemlidir ve isterlerse kurumlar sizden “gizlilik yemin belgesi” bile isteyebilirler.

Ses Kaydı Çözümleme ve Yazıya Dökme

Burada ek gelir fırsatı sesli görüntü kaydından farklı, sadece sesli kayıt cihazları kullanılır. Sonrasında ise konuşmalar, DVD, CD, MP3, MP4, Ses Bandı gibi bazı araçlardan dinlenerek bilgisayarda yazıya çevrilirler.

Hobilerinizden Para Kazanın

El işlerinizi ve el sanatlarınızı, internetteki açık artırma ve satış sitelerinden satışa koyarak ek gelir elde etmenizde mümkündür. Bu ek iş fikri için sipariş sayfamızda sizlere destek olduğumuzu da hatırlatmak isteriz.

Online Asistanlık

Bir diğer ek gelir fırsatı ise Türkiye’de henüz yeni, ama geleceğin çok parlak ve hızla yükselen ek iş hatta ana işleri arasında gösterilmektedir. Amerika’da 2012′de en çok hızlı ilerleyen meslekler arasında bile gösterildi. Bu tür bir hizmet, özellikle de çok seyahat eden ve iş yerinde bulunmayan ya da yeni girişimciliğe başlamış ve şirketini kendi ayakları üzerinde duracak hale getirmeye çalışan kadrolu bir asistana da çok masraf yapmak istemeyen kişiler tarafınca tercih edilmeye başlanmıştır. Online asistanlar, kayıtlı telefonlardan sizin adınıza telefonlarınıza da bakarlar. Siz yokken kargolarınızı, mektuplarınızı alırlar. Gerekli durumlarda ise e-postalarınızla ilgilenirler ve isterseniz cevaplarlar. İnternet üzerinden faturalarınızı bile öderler.

Post Atmak

Bu işi yapanlar özel bir ada dönüşen “Post Atmak” şu şekilde açıklanabilmektedir. Yeni açılan sitelere yayınlanacak yazıları yazmak, forumlarda başlıkları açmak, web sitelerinde önemli konulara yorumlar yapmak gibi internetten ek gelir işlerindendir.

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir