Instagram’dan Para Kazanmak 2018

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:22

Günümüzde ve geçtiğimiz bir kaç yıldır Instagram’dan para kazanan insanların sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Bunun nedeni ise insanların Instagram’da çok fazla vakit geçirmeleri ve uygulamanın her geçen gün daha popüler bir hale gelmesi olarak gözüküyor. Daha önce hiç Instagram’dan para kazanmak gibi bir fikriniz var mıydı? Instagram üzerinden online mağaza açarak, satış yapmak günümüzde her insanın tam zamanlı işi olabileceği gibi yine her insanın sadece ek gelir fırsatı olarak görebileceği bir iş fırsatı olabilir. Sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte insanların internet üzerinden daha fazla alışveriş yaptığını, bu işlemin daha ucuz ve zahmetsiz olması ile doğru orantılı olarak daha önce sipariş yapmış insanların iyi yorumlarının bulunması insanları her geçen gün daha fazla internetten dolayısıyla Instagram’dan alışveriş yapmaya itiyor.

Bu yüzden Instagramı aktif olarak kullanan ve kaliteli işler ortaya çıkartan girişimcilerin çok kısa bir süre zarfında güzel paralar kazandığını söyleyebiliriz. Instagram üzerinden para kazanmaya karar verdiyseniz öncelikle nasıl bir taktik izleyeceğinize karar vermeniz gerekir. Kendi ürettiğiniz kıyafetleri, ayakkabıları, takıları, boncukları vb. satmanın yanı sıra başka üreticilerin ürettikleri ürünleri de satabilirsiniz. Buna yurt dışından ürün getirmek de dahil olabilir.

Instagram’dan Para Kazanmak için Dikkat Etmeniz Gerekenler?

 1. Bir Instagram hesabımı açmalı ve profesyonel bir logo yaptırmalısınız. Veya kendi logonuzu tasarlamalısınız.
 2. Seçtiğiniz kullanıcı adının anahtar kelime olmasına dikkat etmeli ve bunun yanı sıra profil bilgilerinizi doğru bir şekilde yazmalısınız. İnsanların sürekli olarak sizinle iletişime geçebileceği bir e-mail adresi, telefon numarası, varsa internet sitenizi hangi kargo şirketi ile anlaşmalı olduğunuzu akılda kalıcı bir emoji ile süslemelisiniz.
 3. Kargo konusuna ayrı bir madde açmak gerekiyor. Şöyle ki kargonuzun ücretli veya ücretsiz olacağını profilinizde kesinlikle belirtmeli bunun yanı sıra ücretsiz kargo ibaresinin satışlarınızda gözle görülür bir artış göstereceğini aklınızda bulundurmalısınız.
 4. Paylaştığınız fotoğrafların amatör olmaması çok önemli. Bildiğiniz gibi Instagram görsel hafızaya hitap eden bir platform olduğu için satacağınız ürünlerin profesyonel makine ile çekimlerinin yapılması fazlasıyla işinize yarayacaktır.
 5. Eğer bu işe ayırabileceğiniz belli başlı bir bütçeniz bulunuyorsa büyük sayfalar ile iletişime geçerek sayfalarında reklamınızı yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle takı ve giyim üzerine satış yapan Instagram sayfaları ünlülere hediye adı altında gönderdikleri ürünler ile çok güzel bir şekilde doğal reklam yapmaktadır. Bu ürünleri sayfalarında paylaşan ünlüler o sayfanın popülerleşmesini çok kolay indirgemektedir.
 6. Sizinle aynı kategoride olan sayfaları ziyaret ederek rakiplerinizi inceleyin. Onlarda olup da, sizde olmayan ne gibi özellikler bulunuyor? Bunların incelemesini iyice yaparak kendinize notlar çıkartın.
 7. Rakip sayfalarınızın takipçilerini takip ederek daha aktif bir sayfa olabilirsiniz. Çünkü direkt olarak sizin sayfanıza ilgi duyan yani müşteri potansiyeli olan kullanıcıları takip ederseniz satış yapma şansınız o kadar çok artacaktır.
 8. Yapılan yorumları beğenip, size sorulan soruları kibar bir şekilde ve olabildiğince hızlı cevaplayın.
 9. Hashtag kullanmak satış yapmanız için çok önemli. Paylaştığınız her gönderinin sayfanız ve ürünlerinizin hashtag’i ile alakalı olmasına özen gösterin.
 10. Yazının başlarında söylediğimiz gibi Instagram tamamen görsele yönelik olan bir platform olduğu için örneğin; kıyafet veya takı satıyorsanız manken kullanmaya özen gösterin.
 11. Sadece Instagram ile kısıtlı kalmayın. Mutlaka Facebook ve Twitter sayfalarınız da olmalı.

Doğrusunu söylemek gerekir ise yapmanız şeyler çok basit ancak emek verilmesi gereken olaylar. Bunun yanı sıra yani emeğin yanında ufak bir bütçenizde bulunuyorsa Instagram üzerinden para kazanmak için inanın ki karşınızda hiç bir engel bulunmuyor. Eğer reklam yapma şansınız yoksa işinizin daha zor olacağını ve daha fazla emek vermeniz gerektiğini söylemeliyiz.

Daha önce ki yazımız olan  Facebook’tan Para Kazanma 2018 isimli konumuza da göz atabilirsiniz. Mutlaka işinize yarayacaktır.

Etiketler:, , ,

Instagram’dan Para Kazanmak 2018 için yapılan yorumlar : 6 Yorum yapıldı


 1. Oguz  yorumladı. 8:46 pm - 14 / 12 / 2017:

  Bahsedilenler gercekten guzel. Tesekkur ederin

 2. Evde Boncuk İşi ile Ek Gelir İmkanı 2018 | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 11:39 pm - 20 / 12 / 2017:

  […] Ayrıca şu konularımıza da göz gezdirmenizi öneriyoruz; Instagram’dan Para Kazanmak 2018 & Facebook’tan Para Kazanma […]

 3. Evde Anahtarlık İşi ile Ek Gelir İmkanı 2018 | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 3:33 pm - 22 / 12 / 2017:

  […] Instagram üzerinden satabilir çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca bu linkte yer alan konumuzu Instagram’dan satış yapmak için inceleyebilirsiniz. Fakat […]

 4. Anıl Bayırbaşı  yorumladı. 11:28 pm - 17 / 01 / 2018:

  Çiğdem Bayırbaşı
  Ev Hanımı

 5. İnternetten Ek Gelir İmkanı İçin Öneriler 2018 | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 11:24 am - 19 / 01 / 2018:

  […] Instagram’dan Para Kazanmak 2018 […]

 6. Twitter'dan Para Kazanma - 2018 Ek Gelir İmkanı | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 10:52 am - 21 / 01 / 2018:

  […] Instagram’dan Para Kazanmak 2018 […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir