Facebook’tan Para Kazanma 2018

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:00

Facebook 10 yılı aşkın süredir hayatımızda olan ve daha önce keşfedilmemiş olan bir kaynak değil. Bu yüzden Facebook’tan ek gelir elde etmek ve para kazanmak bizler için yeni bir kavram değil. Bu yüzden yazımızda sizlere Facebook’tan para kazanmanız ve bunu düzenli bir ek gelir haline getirmeniz için bir kaç püf noktasının yanı sıra izlemeniz gereken yolları sunacağız. Aşağıda önereceğimiz önerileri doğru bir şekilde uygulayarak ekstra bir gelir elde etmeniz için hiç bir engel karşınıza olmayacaktır.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanabilirim?

 1. Bunun öncelikle bir Facebook sayfası açmanız gerekmektedir. Evet, yanlış okumadınız yada dünyanı yeniden keşfetmiyorsunuz. Öncelikle bir Facebook sayfası oluşturmalısınız.
 2. Hangi konuda, nasıl bir sayfa açacağınız tamamen sizin kararınıza kalmış bir olay. Bunu seçerken sizinde bilgi sahibi olduğunuz, araştırmaktan ve paylaşmaktan zevk alacağınız konuları, işleri ve kişileri seçerseniz doğru bir adım atmış olacaksınız.
 3. Sayfanızı büyütmek için paylaşımlarınızın periyodik aralıklarla olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra güncel konulara değinmek ve yaratıcı bir bakış açısıyla hareket ediyor olmanız, sayfanızın daha geniş kitlelere ulaşmasında ki en büyük etken olacaktır.
 4. Paylaşımlarınızı zamana yayın. Elinizde paylaşmayı düşündüğünüz linkleri, görselleri veya güncellemeleri bir anda paylaşmak yerine zamana yaymalı ve sayfanızı beğenen kişilerin paylaşımlarınızı merak etmelerini sağlamalısınız.
 5. Yapmayı düşündüklerinizi önceden planlamanız yani bir strateji geliştirmeniz gerekmektedir.
 6. Arkadaşlarınızı sayfanızı beğenmesi için davetiye yollamaktan çekinmeyin. Bu konuda agresif olmanız sizin yararınıza olacaktır. İnsanların sayfanızı beğenmesini sağlayın tabiri caiz ise onları zorlayın.

Bırak masal okumayı bana “Facebook’tan nasıl para kazanabilirim?” dediğinizi duyar gibiyim…

Bu tamamen sizin hayal gücünüz ve pazarlama taktikleriniz ile alakalı bir durum. Sevdiğiniz bir dizinin hayran sayfasını açarak büyük kitlelere ulaşabilir, uzman olduğunuz bir konu hakkında yazılar yazarak ve hatta bir tık ötesine giderek e-kitap yazarak insanların ilgisini çekebilirsiniz. Veya tuttuğunuz futbol takımının bir taraftar sayfasını açarak görsellerin yanı sıra transfer dedikodularını sayfanızda yayımlayabilirsiniz.

Belli bir kitleye ulaştıktan sonra sayfanızda reklam yapmak isteyen kişilerin ve farklı sayfaların olduğunu göreceksiniz. Web site sahipleri, bir ürünün tanıtılmasını isteyen firmalar, anket şirketleri, yazarlar vb. bir çok kişi ve firma sizinle iletişime geçecektir. Sektörünüzle alakalı çok fazla insanla muhattap olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu kişiler sizinle Facebook mesaj yoluyla veya e-mail aracılığıyla irtibata geçebilirler.

Etiketler:, , , ,

Facebook’tan Para Kazanma 2018 için yapılan yorumlar : 4 Yorum yapıldı


 1. İnstagram'dan Para Kazanmak 2018 | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 12:22 am - 06 / 12 / 2017:

  […] önce ki yazımız olan  Facebook’tan Para Kazanma 2018 isimli konumuza da göz atabilirsiniz. Mutlaka işinize […]

 2. ahmet melih çelik  yorumladı. 7:15 pm - 15 / 12 / 2017:

  1 tane facebook sayfam var ve dediklerinizi uyguluyacağım teşekkür ederim. ne denli faydalı olacağını bilemiyorum ancak gelişmeleri buraya yazmaya çalışacağım

 3. Şehnaz  yorumladı. 12:50 am - 21 / 12 / 2017:

  18 yaşında öğrenciyim . Uzun zamandır facebook kullanıyorum ve zamanımı para kazanmaya doğru harcamak istiyorum. bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

 4. Günde 50 TL Ek Gelir Nasıl Kazanılır? | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 7:55 am - 20 / 01 / 2018:

  […] Facebook’tan Para Kazanma 2018 […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir