Evde Özel Ders Vererek Ek Gelir Kazanmak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:54

Hizmet sektörü geçmişten günümüze her zaman popüler olmayış başarmıştır. Öğrencilerin daha başarılı olmasını isteyen bilinç sahibi ebeveynler branş öğretmenlerinden veya üniversite öğrencilerinden çocukları için özel ders almaktadırlar. Özel ders sektörü durum böyle olunca çok fazla rağbet görüyor. Ek gelir elde etmek isteyenlerin evin konforu ve rahatlığıyla çok güzel paralar kazanabilmesi mümkün.

Ek Gelir için Evde Özel Ders Nasıl Verilir?

Dilerseniz öğrenciyi kendi evinize dilerseniz öğrencinin evinde özel ders verme şansınız bulunuyor. Bu durum çocuğun ve ebeveynlerin isteği doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Ancak her ne olursa olsun ev ortamında çalışıyorsunuz. Uzman olduğunuz alanda kendinizi kanıtlamanız oldukça önemli. Bunun yanı sıra referans elde etmek için birkaç haftalığına bu işi gönüllü veya çok düşük meblağlara yaparak gelecekte güzel gelir elde edebilirsiniz.

Ancak daha geniş kitlelere ulaşmayı arzuluyorsanız internet üzerinden online derslerde verebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzman olduğunuz alanda hazırlayacağınız videoları Youtube ve udemy.com gibi web sitelerine yükleyerek daha geniş kitleler tarafından bilinirliğinizi artacağı gibi çok güzel bir ek gelir kapısı oluşturabilirsiniz.


Ek Gelir için Evde Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

Evde özel ders sektörü her geçen gün daha fazla kişi tarafından yapılmaktadır. Özellikle ek gelir elde etmeyen isteyen üniversite öğrencileri için eşsiz bir kazanç kapısı olmaktadır. Evde özel ders vermek ile online özel ders verme farklı ücret aralıkları barındırmaktadır. Ayrıca uzman olduğunuz branşınıza göre de bu ücretler değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; Türkçe dersi veren ile matematik dersi veren kişiler daha farklı ücretler almaktadır. Bu işin güzel tarafı ise herhangi bir sermayeniz olmadan ve yatırım yapmaya gerek duymadan bu işi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Özel ders öğretmenliği ile saatlik ortalama 40 – 100 TL arasında ücret kazanabilmeniz mümkün. Sadece özel ders öğretmenliği yaparak ayda 1000 ek gelir elde eden üniversite öğrencileri var. Ayrıca çalışma saatlerini ve düzenini de kendinizin belirliyor olması bu ek gelir kapısını gerçekten çok tercih edilebilir kılıyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir