Ek İş Yapmak İstiyorum

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:01

Günümüzde ek iş yapmak popüler hale gelmiştir. Hem ev bütçesine destek olmak hem de vakit geçirmek adına birçok kişi ek işe yönelmekte ve ek gelir fırsatı olarak gördüğü alanlarda kendini geliştirerek el gelir imkanı bulmaktadır. Bu yazımızda sizler için ek gelir yapılacak işler nelerdir, nasıl bu işlere girebilir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde ek gelir sağlamak adına ek iş yapmak istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Ek İş Fikirleri Nelerdir?

Ek iş fikirlerine baktığımızda son dönemde en çok tercih edilen işler evde düğün ve nişan için yapılan şekerlerdir. Bunun yanı sıra doğum günleri için, ev süsü için kokulu taş yapımı da tercih edilen bir alandır.  Bu noktada internet üzerinden yapılan tasarımları örnek alarak işe başlayabilirsiniz. Kokulu taş, nikah şekerleri için bir takım malzemeler gereklidir. Bu malzemeleri alarak bir an önce yapımına başlayabilirsiniz. Çevrenizden siparişler alabileceğiniz gibi internet üzerinden de sayfa açarak tanıtım gerçekleştirebilir ve daha geniş kitlelere ulaşarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Toplu siparişler alarak işten eve geldikten sonra akşamlarınızı bu işe ayırabilir, stres atarken gelir elde edebilirsiniz. Bir diğer iş imkanı ise eğer el beceriniz var ise penye ipten öreceğiniz sepetlerdir. Bu işi yaparken hem günün tüm stresini atabilir hem de ek iş yaparak kendinize büyük bir gelir kapısı açabilirsiniz. Aynı şekilde bu iplerden çanta yapabilir, şık sofralar için supla yapabilir ve boy boy sepetler örebilirsiniz. İnternet üzerinde bulunan örneklerden seçim yaparak örgünüzü yapmaya başlayabilirsiniz. Bu alanda siparişler alarak haftalık gelir sağlayabilirsiniz.  Ek iş fikirleri arasında en çok tercih edilen işler bunlardır.

Ek İş Fırsatı Olarak Çocuk Bakıcılığı

Ek iş fikirleri arasında en çok tercih edilen bir diğer iş ise çocuk bakıcılığı işidir. Bu işi kendisine asıl iş olarak da belirleyen birçok kişi bulunmaktadır. Şöyle ki günlük olarak 2-3 çocuğa bakarak bir iş yerinde çalışmaktan daha çok gelir elde edebilirsiniz. Bunun için kendi sitenizi oluşturarak ilan verebilir, ya da çevrenize haber vererek çocuk bakıcılığına başlayabilirsiniz. Ancak bu iş son derece dikkat ve emek isteyen bir iştir. Bir çocuğa bakıcılık etmek aynı zamanda onun gelişiminde etkili olmak büyük bir sorumluluktur. Ek kazanç fikirleri arasında kadınların en çok tercih ettiği işlerden biri budur.

Ek İş Fırsatlarında Ne Kadar Gelir Elde Edilebilir?

Ek iş fırsatları fiyat aralığı oldukça esnektir. Evde nikah şekeri, kokulu sabun ve taşlardan aylık olarak ortalama 400 TL- 1000 TL arasında ek gelir sağlayabilirken, çocuk bakıcılığında 800 ile 1500 TL arasında ek gelir imkanı bulabilirsiniz. Bu noktada gelir tutarı değişim göstermektedir. Yapılan işe bağlı olarak farklılık gösterir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir