Ek Gelir Getiren İşler Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:12

Ek gelir getiren işlerin 2018 yılı itibariyle neler olduğunu merak ediyorsanız doğru adreste olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Günümüzde ne yazık ki hayatın pahalılaşması ve şartların zorlaşması ile birlikte geçinmek büyük bir sıkıntı haline gelmiştir. Bu noktada da birçok kişi ek gelirin yolunu aramaktadır. Kimisi maaşına ek olarak yetersiz geldiği için ek işe başvururken kimisi ise evde kaldığı dönemde evden ev ekonomisine destek olmak adına bu yolu seçmektedir. Birçok alanda günümüzde ek gelir imkanı vardır. Bu yazımızda sizler için ek gelir imkanları nelerdir, hangi alanlarda işler yaparak ev ekonomisine destek olabilirsiniz bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Evde Asistanlık Yaparak Ek Gelir Sağlanabilir mi?

Başlıkta yer alan sorunun cevabı elbette ki evettir. Ev içinde gününüzün bir dilimini ayırarak ek gelir kazanabilirsiniz. Bu noktada gelişen teknoloji bu imkanı kişilere sunmaktadır. Kısa bir süre önce teknolojinin gelişmesi ile birlikte iş dünyamıza giren ve evden yapabileceğimiz bir iş olan sanal asistanlık birçok kişiye ek gelir sağlamaktadır. Son yıllarda ek kazanç fikirleri arasında en çok tercih edilen yöntem olmaktadır. Birçok kişinin duymadığı sanal asistanlık aslında bir bakıma hem şirketlerin yararına hem de ek iş isteyenlerin yardımına koşmaktadır. İnternette ek gelir sağlamak adına bu mesleği tercih edebilirsiniz. Yurt dışında uzun yıllardır tercih edilen bu meslek günümüzde ülkemizde de hızla yayılmaktadır.

Evde Asistanlık İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Bu noktada firmaların istekleri doğrultusunda ilanlar açılmaktadır. Eğer sekreterlik ve yönetici asistanlığı alanında bir tecrübeniz var ise bu işe başlamanı için etkili olacaktır. Bununla birlikte kimi firmalar 4 yıllık mezuniyet diploması talep ederken kimi firmalar ise ön lisan ya da lise diploması ile başvuruları kabul etmektedir. Açılan ilanlar doğrultusunda takip gerçekleştirerek sanal asistanlık için ilk adımı atabilirsiniz. Sanal asistanlıkta en önemli konulardan birisi ise iyi derece de bilgisayar kullanmaktadır. Ofis programları hakkında bilginiz olmalı ve klavyeniz bu noktada gelişmiş olmalıdır. Kısacası bir asistanın donanımına sahip olmalısınız.

Sanal Asistan Ne İş Yapar?

Ek gelir imkanı sağlayan bu meslekte iş verenin görüşmelerinizi ayarlayabilirsiniz, günlük yazışmaları ve toplantıları düzenleyebilirsiniz, seyahatleri için uygun biletler bulabilir, ürün araştırmaları yapabilir, fiyat teklifleri yaparak iş verene sunabilir, faturaların takibini yaparak ön muhasebe işi içinde olabilirsiniz. Genellikle bu ek gelir fikrini ev hanımları, bebeği küçük olan kadınlar ve evde durma zorunluluğu olan kişiler tercih etmektedir. Alacağı ödeme tutarına baktığımızda aylık olarak 500 TL ile 1000 TL arasında değişebilmektedir. Gün içinde toplamda 3-4 saatlik bir süre iş ile alakadar olacağı için kişi başka alanlarda da ek gelir imkanı bulabilir. Kısacası gününün kısa bir dilimini aldığı için farklı bir alandan da gelir elde ederek ev ekonomisine büyük bir katkı sağlayabilir. Bu noktada son derece tercih edilen bir iştir.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir