Boş Zamanlarda Yapılacak Ek İşler Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:15

Boş zamanlarda yapılacak ek işler nelerdir? sorusunu kendinize ve dolayısıyla Google’a sorduysanız, doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Eğer siz de ay sonunu bir türlü getiremeyenler arasında iseniz, iki yakası bir araya gelmeyenlerdenseniz, ya da boş zamanlarınızı kazançla değerlendirmeyi amaçlıyorsanız sizlere haftada az zaman ayırarak gelir getirecek ek gelir fırsatları listeledik.

Özel Ders Vererek Ek Gelir

Hangi konularda kendinize güveniyorsunuz? Yabancı dil mi, bir enstrüman mı, matematik mi? Yeteneğiniz olan şeyler olabilir aslında; diksiyondan dersinden tutun da patates dersine kadar. Özel ders işlerinde gerçekten de güzel paralar var. Bol şekilde kenara para atabilmeniz de olası. Haftanın kaç gününü ve kaç saatini ayırabileceğiniz de size kalmış durum. Birçok bilgiyi ve beceriyi ileride kazanç olarak dönsün diye edinmiyor muyuz zaten?

Takı ve El İşleri ile Ek Gelir

Belli bir para harcayarak, ihtiyacınız olan her boncuğu, çiviyi ya da diğer malzemeleri Eminönü gibi bir semtte bulabilirsiniz. Fark ettiyseniz, moda giderek renkleniyor. Artık takı yalnızca kolye, küpe vb. oluşmamaktadır. Saçlar için, saç bantları, çantalar, giysiler; aklınıza gelebilecek her şey için çeşitli takılar ve süsler tasarlayabilirsiniz. Aslında bu alanlarda kullanabileceğiniz o kadar çok yöntemler vardır ki yapmanız gereken şeyler sadece size uygun olanları belirlemek. Bu arada, takı tasarlama işi gerçekten de terapi etkisi bir hobidir.

Direksiyon Dersi Vererek Ek Gelir

Tabii her ehliyeti olanlara uygun iş değildir. Gerçekten de yetkin olmanızın yanında, trafik kuralları da iyi bildiğinizi düşünüyorsanız bu iş ile gayet güzel para kazanmanız mümkün olabilir. Üstelik haftada birkaç saatinizi ayırmanız da yetiyor. Örnek olarak 1 – 2 saat ders vererek 150 TL ek geliri cebinize koyabilirsiniz.

Gereksiz Eşyalarınızı Satarak Ek Gelir

Hepimizin evi, dolabı, hiç kullanmadığı eşyalarla dolup taşmaktadır; üstelik sadece giysi de değildir. Önce bir liste yapmakla başlayabilirsiniz. Hem para kazanırsınız hem bir ton fazlalığı azaltmış olursunuz. İnternet bu konularda banko seçenek haline geldi ama semt kermesleri de eğlenceli olabilir.

Boya Badana İşi ile Ek Gelir

Jean tulumu giyip badana yapmayı hemen hemen herkes sever.Daha önce hiç yapmamış olsanız dahi o eğlenceli yoruculuk çekici gelir. Memleketin çoğu sokaklarında fark ettiyseniz uygun fiyata boya badana ilanıyla dolu. Tabii siz yine de çok dikkatli, özenli, titiz biri olduğunuzu çok düşünmüyorsanız pek bu işlere kalkışmayın. Eğer imkanınız varsa kendi evinizin duvarlarında biraz çalışarak yapabilirsiniz. Yine de bu 1 – 2 gün çalışarak güzel ek gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi aslında.

Temizlik Yaparak Ek Gelir

Gayet iyi para kazandıran işlerden diğeri ise bu kuşkusuz. Ve ayrıca neden olmasın? Tabii herkese de çok uygun olmayan bir iştir. Zira güçlü kollar ve dayanıklı beden gerektirdiğini hepimiz tahmin ederiz. Temizlik işleri birkaç yıldır ülkemizde daha profesyonel olarak yapılmaktadır. İnternette ev ve iş yerlerine temizlik veren ve bunu profesyonelce yapan firmalar da vardır.

Etiketler:, , , , , ,

Boş Zamanlarda Yapılacak Ek İşler Nelerdir? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Evde Boş Zamanları Değerlendirerek Para Kazanmak | Ek Gelir İşleri - Evden ve İnternetten Ek Gelir İmkanları  yorumladı. 7:48 am - 27 / 01 / 2018:

    […] Boş Zamanlarda Yapılacak Ek İşler Nelerdir? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir